​برگزاری جلسه آموزش فرآیند نسخه نویسی الکترونیک در سازمان نظام پزشکی

​برگزاری جلسه آموزش فرآیند نسخه نویسی الکترونیک در سازمان نظام پزشکی

​برگزاری جلسه آموزش فرآیند نسخه نویسی الکترونیک در سازمان نظام پزشکی

نخستین جلسه آموزش فرآیند نسخه نویسی الکترونیک برای پزشکانی که در بستر الکترونیک خدمات خود را به بیماران ارائه می دهند در سازمان نظام پزشکی ،با همکاری معاونت فنی و نظارت و معاونت آموزشی برگزار شد.

به گزاش اداره کل روابط عمومی دکتر محمد جهانگیری معاون فنی و  نظارت سازمان نظام پزشکی در خصوص این جلسه آموزشی بیان کرد:پیرو تفاهم نامه سازمان نظام پزشکی و سازمان بیمه سلامت با محوریت وزارت بهداشت و طبق قانون برنامه ششم توسعه ، سازمان نظام پزشکی ضمن این که به بخش خصوصی توصیه می کند تا از نسخه نویسی الکترونیک استفاده و کارها را بر بستر خدمات الکترونیک سلامت انجام دهند ، مبادرت به ساماندهی ارائه خدمات بر بستر الکترونیک کرده است.

وی افزود: در این راستا به شرکت های متعددی فراخوان داده ایم و اولین جلسه آموزشی را  برای همکارانی که بر بستر نسخه الکترونیک، خدمات را به مردم ارائه می دهند برگزار کردیم تا آموزش های لازم را با همکاری بیمه سلامت در سازمان نظام پزشکی  برای پزشکان داشته باشیم .

وی تصریح کرد : مهمترین رکن این خدمات و مزایای اجرای نسخه نویسی الکترونیک این است که از سطح یک خدمت که پزشکان عمومی هستند این کار شروع شده و با اجرای نسخه نویسی الکترونیک دیگر بیماران نیاز به دفترچه نخواهند داشت و خدمات مورد نیازشان به صورت آنلاین ارائه خواهد شد و پرداخت بیمه ها به همکاران پزشک به صورت آنلاین و به روز خواهد  بود.

 

جهانگیری گفت: تمام مستندات به صورت آنلاین در دسترس بیمار و پزشک معالج خواهد بود و نهایتا اجرای این فرآیند موجب صرفه جویی مناسبی در ارائه خدمات خواهد شد که می تواند در نهایت برای توسعه خدمات سلامت استفاده شود.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی خاطرنشان کرد: در حال حاضر اجرای فرآیند نسخه نویسی الکترونیک در بخش خصوصی با محوریت سازمان نظام پزشکی طبق ابلاغیه وزارت بهداشت صورت پذیرفته است و بدین منظور این بحث را در بخش خصوصی دنبال می کنیم تا همکاران ضمن رفع دغدغه های اجرایی بتوانند از ظرفیت های فناوری اطلاعات برای بهره وری بیشتر استفاده نمایند و این مهم برای ارائه خدمات بهتر به مردم و جامعه پزشکی است.

انتهای پیام

۱۳۹۸/۰۳/۰۵